usuwanie tatuażu warszawa

Zabiegi na ciało

Cellulit

CELLULIT inaczej nazywany skórką pomarańczową, jest to nagromadzenie się głęboko w tkance łącznej oraz skórze właściwej zbyt dużej ilości tłuszczu a w nim wody z produktów przemiany materii. Tworzy się obrzęk, dochodzi do degeneracji komórek skóry oraz zaburzone zostają funkcjonowanie tkanek sąsiednich, przepływ krwi i limfy. Komórkowa przemiana materii ulega spowolnieniu, skóra staje się wiotka, traci elastyczność, jest gąbczastą i nierówna. Z upływem czasu tkanka łączna jest coraz słabiej zaopatrywana w składniki pokarmowe, także staje się gąbczasta, osłabieniu ulega jej funkcja podporowa.

Jest to miejscowa choroba tkanki podskórnej, w obrębie komórek tłuszczowych - zaburzenia przemiany materii, nagromadzenie się wody, substancji toksycznych oraz tłuszczu.

Celulit pojawia się często po intensywnych kuracjach odchudzających - tkanka mięśniowa nie zapewnia odpowiedniej przyczepności tkance łącznej, która luźno otacza poszczególne włókna, nie jest w stanie wypełniać swoich funkcji, skóra staje się luźna, pojawiają się dołki i wypukłości.

Celulit to poważny problem, - jeżeli nie podejmiesz walki - będzie tylko gorzej - sam nie zniknie. Sama zmiana diety nie jest wystarczająca.

Do zwalczania cellulitu polecamy endermologię - zabiegi Lipomassage firmy LPG Systems w połączeniu z preparatami na cellulit wprowadzanymi ultradźwiękami.

Endermologia jako jedyna uzyskała w USA potwierdzenie skuteczności działania od FDA na poziomie 86%(!), w dodatku jako metoda absolutnie nieinwazyjna, pobudzająca jedynie naturalne procesy w organizmie, jest niewątpliwie aktualnie uznawana za numer 1 na całym świecie. Więcej »

Preparaty stosowane podczas zabiegów:
  • - ampułki antycellulitowe (wprowadzane przy pomocy ultradźwięków)

Urządzenia/Technologie stosowane w przypadku cellulitu:
Endermologia - Lipo M6, ultradźwięki, drenaż limfatyczny, masaż izometryczny

Body wrapping

Jest to zabieg polegający na owijaniu ciała posmarowanego odpowiednim preparatem -folią. Celem zabiegu jest pobudzenie krążenia krwi i limfy, a przez to - wyszczuplenie, wygładzenie, zredukowanie cellulitu, poprawa stanu skóry oraz nawilżenia.

Dodatkowo substancje zawarte w żelu działają mocno rozgrzewająco, przez co redukują tkankę tłuszczową w sposób najbardziej efektywny.

Przy regularnym stosowaniu efekty pojawiają się szybko i są spektakularne. (Seria 10-15 zabiegów w wykonywana codziennie lub w kilkudniowych odstępach).

Do owijania stosuje się żel-alginat zawierający substancje czynne o działaniu wyszczuplającym, antycellulitowym, wygładzającym, napinającym oraz folię. Body wrapping jest zabiegiem, który mogą stosować kobiety i mężczyźni. Pozytywne efekty tej metody są imponujące: skóra staje się delikatna, napięta i gładka, figura szczuplejsza, cellulit staje się praktycznie niewidoczny- i to wszystko w stosunkowo krótkim czasie.

Działanie body wrappingu:
-ogólne wyszczuplanie,
-utrwalenie efektów kuracji odchudzających, wspomaganie diety odchudzającej,
-niwelowanie skutków odwodnienia,
-przywracanie napięcia skóry (np. po ciąży),
-redukcja cellulitu,
-usuwanie nadmiaru wody z organizmu,
-wzmacnianie tkanki łącznej,
-pielęgnacja skóry,
-redukcja tkanki tłuszczowej,
-poprawa nawilżenia w skórze.

Przeciwwskazania do zabiegów:
-ciąża,
-zatory naczyniowe,
-ostre infekcje (np. grypa),
-dolegliwości sercowe,
-wysokie ciśnienie krwi,
-choroby nerek,
-żylaki,
-przebyte niedawno operacje,
-nietolerancja intensywnego ciepła,
-choroby skóry (miesce zabiegu),
-skłonność do pękania naczyń.

Przebieg zabiegu:

Na miejsca z cellulitem bądź nadmiarem tłuszczu nakłada się specjalny żel-alginat, który dodatkowo działa mocno rozgrzewająco. Jest on głównym elementem zabiegu body wrapping. Po nałożeniu substancji na całe ciało lub jego wybrane części zostają one mocno owinięte folią. Dodatkowo okrywa się klientkę kocem, by nasilić działanie zabiegu. Pobudza to proces pocenia, substancje czynne zawarte w żelu zostają wchłonięte przez rozszerzone pory skóry. Klientka leży pod przykryciem około 20-25 minut i odpoczywa. Po upływie określonego czasu folie zdejmuje się a resztę preparatu można wsmarować lub gdy uczucie ciepła-pieczenia jest za mocne- resztki żelu można zmyć pod prysznicem. Skóra po zabiegu jest wyraźnie odżywiona, nawilżona i napięta. Uczucie intensywnego ciepła, pieczenia może utrzymywać się do 2 godzin po zabiegu.

UWAGA!!! Podczas zabiegu uczucie intensywnego ciepła- pieczenia jest zjawiskiem normalnym. Osoby źle tolerujące ww. objawy nie powinny korzystać z tego zabiegu.