usuwanie tatuażu warszawa

Medycyna estetyczna

Mezoterapia

Mezoterapia polega na bezpośrednim wstrzykiwaniu w miejsca zmienione chorobowo odpowiednich substancji leczniczych w odpowiednim stężeniu i składzie. Preparat wstrzykuje się w odpowiednie miejsce w niewielkiej ilości. Stosuje się specjalne :"koktajle" zawierające witaminy, aminokwasy, oligoelementy, kwas hialuronowy, kwas polimlekowy, krzem, enzymy, wyciągi tkankowe. Przed zabiegiem pacjent jest znieczulany np. kremem Emla i następnie cienką igiełką z użyciem odpowiedniego aparatu jest wstrzykiwany preparat.

Mezoterapia wymaga wielu wizyt w gabinecie (na początek 4-6 zabiegów, co około 2 tygodnie), ale po kilku miesiącach efekty są zaskakujące. Mezoterapię zastosować można w bardzo wielu przypadkach.

Mezoterapia najczęściej znajduje zastosowanie w leczeniu:

  • - objawów starzenia, zmarszczek, wiotkości, utraty elastyczności i suchości skóry, które nasilają się i pogłębiają wraz z wiekiem. Ostrzykuje się okolicę twarzy, szyi, dekoltu, grzbietów dłoni. Dzięki dostarczeniu odpowiednich substancji leczniczych poprawia się metabolizm komórek, stymuluje fibroblasty, produkcję kolagenu i elastyny, poprawia nawilżenie i odżywienie skóry. Zabiegi wykonuje się najczęściej z częstotliwością 3 zabiegów co 2 tygodnie, następnie 3 zabiegi co miesiąc i zabieg podtrzymujący efekt leczenia co 3-6 miesięcy;
  • - celluliitu - polega na wprowadzeniu substancji czynnych (jak kofeina, nostrzyk, rutyna, prokaina, wyciąg z karczocha, enzymy lipolityczne) w miejsca zajęte cellulitem - uda, pośladki, biodra. Substancje te wpływają na przemianę materii, pobudzają mikrokrążenie oraz niweluja tkankę tłuszczową. Zabiegi zaleca się 1-2/tydzień przez 2-4 tygodnie.
  • - rozstępów i blizn, przez ostrzyknięcie wzdłuż zmiany. Aby uzyskać zadawalający efekt należy wykonać serię kilku zabiegów w odstępach comiesięcznych. Efekty widoczne są po 4-6 miesiącach. Po zabiegu okolica ostrzyknięta wymaga dokładnego masażu;
  • - łysienia i wypadania włosów. Wstrzykuje się np. dekspantenol czy minoksidil, witaminy, oligoelementy.zabiegi wykonuje się z częstotliwością początkowo 1 raz na tydzień.

Zabiegów nie wykonuje się u kobiet w ciąży, karmiących, w przypadku alergii, w zaburzeniach krzepnięcia, cukrzycy, stanach zapalnych skóry, opryszczce, przy zażywaniu niektórych leków np. aspirynie.