usuwanie tatuażu warszawa

Zabiegi na ciało

Redukcja tkanki tłuszczowej

Zabiegi endermologii Lipomassage pomagają usuwać zbędne produkty przemiany materii. Masaże te mają wyraźnie stymulujący wpływ na układ żylny i limfatyczny i wyraźnie wspomagają wymianę komórkową. Dochodzi do redukcji toksyn zgromadzonych w organizmie oraz do zmniejszenia retencji wody. Doskonałym okazał się pomysł połączenia podciśnienia z równoczesnym bardzo precyzyjnym masażem mechanicznym, wykonywanym przez dwie obracające się wokół własnej osi i przesuwające się względem siebie, rolki mechaniczne. Cały proces zachodzi w specjalnej komorze, gdzie podciśnienie może być ciągłe lub rytmicznie zmienne. Więcej »

Zastosowanie:
- tkanka tłuszczowa na brzuchu, biodrach, udach, pośladkach, plecach, ramionach

Preparaty stosowane podczas zabiegów:
- ampułki działające na redukcję tkanki tłuszczowej (wprowadzane przy pomocy ultradźwięków)

Urządzenia/Technologie stosowane w przypadku redukcji tkanki tłuszczowej:
Endermologia - Lipo M6, ultradźwięki, drenaż limfatyczny, masaż izometryczny


Kriolipoliza

Jest nową techniką, która pozwala na miejscowe usuwanie tkanki tłuszczowej w ramach nieinwazyjnego, ograniczonego powierzchniowo zabiegu. Na wybranym obszarze ciała zostaje umiejscowiony specjalny przetwornik mający za zadanie przechwytywać komórki tkanki podskórnej na zasadzie działania próżni, a jednocześnie oziębiać dzięki selektywnie zastosowanej technice krio. Komórki tłuszczowe (adipocyty) znajdujące się w tkance podskórnej (pod skórą właściwą) to głównie komórki bogate w nasycone kwasy tłuszczowe szczególnie wrażliwe na działanie niskich temperatur. Z drugiej strony sąsiadujące z nimi naczynia krwionośne, nerwy obwodowe, melanocyty, fibroblasty czy komórki o niskiej zawartości tłuszczu są w znacznie mniejszym stopniu wrażliwe na działanie czynnika chłodzącego. Dzięki tej różnicy temperatur możliwe jest pewne usuwanie komórek tłuszczowych bez uszkodzenia otaczających ich tkanek.

Proces usuwania komórek tłuszczowych poddanych działaniu kriolipolizy przebiega następująco:

-bezpośrednio przez krystalizację, po której w ciągu 2 do 6 tygodni następuje apoptoza i postępujący proces rozpuszczania komórek wraz ze stopniowym uwalnianiem lipidów. Lipidy z komórek tłuszczowych są uwalniane (na skutek mrożenia) i krystalizują się w komórkach tłuszczowych, powodując ich przedwczesne obumieranie. Pod wpływem zimna następuje naturalny rozpad komórek tłuszczowych, co powoduje stopniowe zmniejszanie się warstwy tłuszczowej. Wskutek normalnych procesów metabolicznych następuje częściowe rozpuszczenie warstwy tłuszczowej - pośrednio, w wyniku stymulacji współczulnego układu nerwowego, która wywołuje lipolizę.

W zależności od początkowej grubości tkanki tłuszczowej średni ubytek wynosi od 3 do 15 mm. Odpowiada to 25-45% ubytku tkanki tłuszczowej. Około 30% do 40% efektów zabiegu będzie widoczne w ciągu 15 dni, ale aby w pełni docenić najważniejsze rezultaty zabiegu musimy odczekać, co najmniej 6 tygodni. Dopiero w tym momencie zdecydujemy o potrzebie kolejnej sesji. Zabieg nie jest bolesny. Pacjenci mogą odczuwać lekkie napięcie w okolicy miejsca, które jest poddawane działaniu próżni, a także będą intensywnie odczuwać zimno (głównie na początku).

Po zabiegu pacjent zazwyczaj widzi i odczuwa: zaczerwienienie i drętwienie (zaburzenie wrażliwości) obszarów ciała poddanych zabiegowi; stan ten może się utrzymywać do kilku godzin po sesji.

Wyjątkowo: niewielki krwiak, który w ciągu kilku dni ulegnie resorpcji. Bezpośrednio po zabiegu pacjent może podjąć swą normalną aktywność bez uczucia jakiegoś szczególnego dyskomfortu.

Zabieg kriolipolizy jest szczególnie wskazany w przypadku komórek tłuszczowych występujących miejscowo. Idealnym kandydatem nie jest pacjent otyły cechujący się otyłością ogólną, ale taki, który pragnie zmniejszyć ilość tkanki tłuszczowej skoncentrowanej, na przykład, na brzuchu, na zewnętrznych stronach ud, dolnej części pleców, ramionach.

Przeciwwskazania:
-Choroba Raynauda
-Krioglobulinemia
-Napadowa hemoglobinuria
-Pokrzywka
-Ciąża
-Miejscowe stany zapalne, rany, zapalenie skóry
-Miejscowe zaburzenia krążenia