Zamykanie naczynek, redukcja rumienia

Informacje podstawowe o zabiegu kosmetycznym

Zmiany naczyniowe i barwnikowe to problem nie tylko natury estetycznej, ale także zdrowotnej. Warto zastanowić się nad możliwością laserowego zamykania naczynek, które poprzez ich niszczenie, zamyka drogę naczynkom do tworzenia kolejnych rozgałęzień, najczęściej określanych jako “pajączki”.

Dzięki temu możliwe jest skuteczne zredukowanie czerwonych rozgałęzień pokrywających najczęściej twarz i wywołujących trudny do zatuszowania efekt zaczerwienienia skóry.

 

Zamykanie naczynek IPL

Energia świetlna IPL jest pochłaniana przez czerwony barwnik krwi – hemoglobinę i zamieniana na ciepło, podnosząc temperaturę krwi. Gdy krew osiągnie wystarczającą temperaturę następuje koagulacja i zniszczenie ściany naczynia, które po pewnym czasie jest usuwane z organizmu.

Wskazania do zabiegu:

  • zmiany naczyniowe,
  • teleangiektazje – poszerzone naczynia na skórze twarzy i nóg,
  • naczyniaki wrodzone (naczyniaki płaskie).

 

 


Laser diodowy 980 nm

To rozwiązanie dla tych, którzy zmagają się z nieestetycznymi „pajączkami”, które często pojawiają się na skórze twarzy oraz innych części ciała. Osoby te często nie zadają sobie sprawy z tego, jak szybko i bezboleśnie mogą pozbyć się problemu, który towarzyszył im często przez wiele lat.

Zawarta w naczynkach hemoglobina pochłania energię fali laserowej w sposób wybiórczy. W wyniku tego procesu dochodzi do koagulacji krwi. Tym samym zniszczone zostają naczynka, a skóra w tym miejscu zaczyna się wybielać. Zabieg jest praktycznie bezbolesny, niewielkie ukłucie czy pieczenie może towarzyszyć jedynie strzałowi lasera. W przypadku większych zmian po zabiegu może pojawić się obrzęk, siniak bądź rumień, który zniknie w ciągu kilku godzin.

Technikę laserową stosuje się w leczeniu następujących przypadków:

  • teleangiektazje,
  • rumień,
  • naczyniaki (gwiaździste, płaskie, jamiste, starcze),
  • znaczne zaczerwienienia skóry,
  • trądzik różowaty.